Späť do obchodu

Registrácia

Prečo Ateliér Čaj?

 

IMG_20220810_181826_222

Prečo gruzínsky čaj z Ateliéru Čaj? 

Kde padá na čajovníky sneh? Na svete je málo takých miest, Gruzínsko je jedným z nich.

 • Je ekologickejší ako väčšina čajov na trhu: cestoval k nám bez využitia leteckej prepravy, v kamióne priamou cestou cez Turecko a Balkán. Pestujú ho dôveryhodní mladí farmári/-ky, ktorí obnovujú dlho nevyužívané čajové polia pri pobreží Čierneho mora a robia to šetrnými a ekologickými spôsobmi. My ho balíme do stredne veľkých kompostovateľných balení (50 a 100 g), čím znižujeme množstvo spotrebovaných obalov (v porovnaní s častými 10-20 g balíčkami na trhu).
 • Kúpou gruzínskych čajov podporujeme rôznorodosť v čajovej ponuke a vytvárame protiváhu čínskej dominancii na slovenskom trhu s pravým čajom.
 • Naši dodávatelia/-ky experimentujú s rôznymi spôsobmi spracovania čaju, čo bolo v minulom storočí v Gruzínsku nevídané, napriek tomu, že to bola krajina produkcie čaju pre celý bývalý Sovietsky zväz. Gruzínsky oolong, biely čaj a mnohé novinky, ktoré sa ešte len plánujú, sú absolútna rarita. Tieto čaje sú novinka a zatiaľ ich je veľmi malé množstvo. Tento vývoj je súčasťou trendu, pri ktorom sa v rôznych krajinách diverzifikuje ponuka čajov a stávajú sa postupne konkurencieschopnými voči Číne.
 • Kupujeme pre Vás len najchutnejší a férový čaj vypestovaný šetrne voči životnému prostrediu, s dôstojnou odmenou pre farmárov/-ky, ekologickou prepravou a v atraktívnom a zároveň jednoduchom balení.
 • Gruzínsko je jednou z krajín, ktoré sú dlhodobo znevýhodnené geopolitickou situáciou. Kúpou gruzínskeho čaju podporujeme túto malú krajinu a prehlbujeme jej spojenie s našou ekonomikou, vďaka čomu sa môžeme posilniť aj my aj oni.
 • Gruzínsko máme blízko, je to krajina, ktorá ašpiruje na vstup do EÚ. Môžeme tam rýchlo a lacno cestovať, pozrieť si čajové polia a stretnúť mnohých srdečných ľudí spod Kaukazu. Aj to je dôvod spoznať chuť našich gruzínskych čajov a skutočne veríme, že si ich obľúbite a stanú sa Vašimi favoritmi. 

IMG_20220706_0859402

 Prečo japonská matcha z Ateliéru Čaj?

 • Ateliér Čaj nemôže byť bez matche, je to pre nás základný kameň čajovej ponuky.
 • Naša matcha značky Kogacha je dovezená z Nemecka od nášho milého japonského dodávateľa a na Slovensku sme zatiaľ jej jediným predajcom. Je certifikovaná ako bio matcha, vďaka čomu je nie len chutná ale aj zdravá
 • Japonsko je pre mnohých krajinou nekonečnej inšpirácie a matcha je starodávny tradičný nápoj v tejto kultúre. S matchou je spojený rituál, v ktorom sa aspoň na moment dokážeme zastaviť, prepojiť sa s prírodou a byť vďační za to, čo máme. Aj bez rituálu je však matcha skutočne obohacujúci nápoj, ktorý pomáha naštartovať ráno alebo popoludnie s novou energiou a jasnou mysľou
 • Dlhodobé a pravidelné pitie čaju matcha je príjemnou a zdraviu prospešnou rutinou, ktorá nášmu telu dáva intenzívny kokteil antioxidantov a zdravých aminokyselín
 • Čaj matcha má rôznorodé využitie. Môžete ho piť horúci a intenzívny (ako espresso kávu), alebo zmiešaný s mliekom alebo rastlinným nápojom, prípadne ho môžete pridávať do rôznych potravín, ako jogurtov, pudingov, koláčov alebo koktejlov.

IMG_20220712_113045_pozadie2

 Prečo keramika z Ateliéru Čaj?

 • Keramiku vytváram osobne v mojej pivničnej dielni v Bratislave. Táto tvorba je pre mňa skutočným relaxom a pôsobí "uzemňujúco" a upokojujúco na moje telo a myseľ. V čajovej keramike som našla spojenie myšlienkového a materiálneho sveta, ktoré som dlho hľadala. Preto ju vyrábam s láskou a skutočným nadšením pre jej použitie pri pití čaju alebo relaxovaní. Mám za cieľ tvoriť vysoko kvalitnú a praktickú čajovú keramiku, ktorá aj Vám pomôže prepojiť myšlienky a materiálny svet v inšpirujúcom kúsku, z ktorého budete mať radosť.
 • Keramika v Ateliéri Čaj je cenovo výhodná v porovnaní s podobným čajovým príslušenstvom dovezeným napr. z ďalekých krajín. Je to preto lacnejšia a lokálna alternatíva.
Späť do obchodu