Späť do obchodu

Registrácia

O nás

Ateliér Čaj je internetový obchod s kvalitným gruzínskym a japonským čajom a vlastnoručnou keramikou z malej pivničnej dielne uprostred Bratislavy.

Vznikol v lete 2022 s cieľom priniesť Vám kúsok pohody a poodhaliť pútavý svet ukrytý v remeselnej práci čajových majstrov/majsteriek a keramikárov/keramikárok.

Moje meno je Viola Ternényová a Ateliér Čaj je výsledkom mojej práce a podpory ľudí z môjho okolia a z viacerých krajín sveta.

"Milujem čaj, pretože človeku pomáha nájsť pokoj a vyrovnať sa s ťažkosťami. Nevyrieši síce problémy za nás, ale pomôže nám postupne v sebe nájsť odpovede, vďaka jeho povzbudzujúcim a náladu zlepšujúcim vlastnostiam."

Kto som? Pracovala som dlhé roky v humanitárnej pomoci, kde ma priviedla túžba podporovať talenty a zlepšovať životy ľudí z chudobného prostredia. Dala som si za cieľ, že niečo z toho, čo som sa v tomto prostredí naučila, prinesiem na Slovensko. Pitie čaju, uvedomenie si prítomného okamihu, vzájomný rešpekt, odvaha vykročiť do neznáma, remeselná tvorba. Dôstojným spôsobom, čiže férovým obchodom, pri ktorom je každý hodný rešpektu. 

Čaje v našej ponuke sú najmä z Gruzínska, kde mladí nadšení pestovatelia/-ky rozvíjajú potenciál kvalitnej a ekologickej čajovej produkcie priamo v európskom susedstve.

gruzinske polia 2

(foto: Greengold Georgia)

Svet je skutočne pestré miesto plné príležitostí a z tejto tvorivej inšpirácie a vďaka skvelým ľuďom vznikol Ateliér Čaj.

Jeho poslaním je dôstojný obchod, dôraz na prítomnosť a vzájomný rešpekt a zodpovedný prístup voči životnému prostrediu.

Môžete si preto objednať niektoré z čajov v ponuke, alebo čajových setov, ochutnávkový balíček, keramiku alebo osobnú ochutnávku a budeme sa veľmi tešiť, ak sa k nám vrátite zas a znovu. Sledujte naše novinky na instagrame.

listky 3

Čaj obsahuje cenné aminokyseliny, ako L-theanín, ďalej antioxidanty a flavonoidy, ako katechíny, a triesloviny.

Tie sa z listov vylučujú do nápoja v rôznych pomeroch podľa toho, o aký čaj, jeho odrodu, obdobie zberu, klimatické podmienky plantáže, typ spracovania, dobu lúhovania a teplotu vody ide. Každá šálka je preto trošku iná, aj keď si rozdiel možno nevšimneme. Správna príprava, aby nám čaj chutil, je veľmi dôležitá.... a nie je to nič zložité.

Stačí experimentovať, zamyslieť sa, vyskúšať na sebe čo nám chutí. Možno len zmeniť teplotu vody, dobu lúhovania alebo množstvo lístkov, a objavíme to, čo nám chýbalo k dokonalému zážitku.

Ja mám napríklad rada aj studené výluhy, na 3 hodiny zalejem zelený čaj studenou vodou a počkám si na skvelý studený osviežujúci nápoj jemnej chuti. Môže sa lúhovať aj napríklad cez noc v chladničke.

Čaje v našej ponuke sú jedny z najkvalitnejších na trhu a vďaka ich ekologickej výrobe a doprave pozemnou prepravou sú skutočným pokladom pre nás ako aj pre spoločnosť v tejto náročnej dobe.

Keramika, ktorú pre Vás vyrábam v mojej pivničnej dielničke, je výsledkom snahy priniesť Vám lokálne produkty, ktoré sú čo najšetrnejšie pre životné prostredie. Vyrábam ju za minimálne náklady a preto môže byť lacnejším riešením, keď hľadáte vhodnú čajovú keramiku. Postupne rozširujem ponuku a upravujem produkty podľa skúseností z ich používania v praxi. Neváhajte sa preto nám ozvať so spätnou väzbou, pretože naším cieľom je neustále vylepšovať našu ponuku.

IMG_20220701_184439b

Späť do obchodu